1. Po uroczystości Bożego Ciała do czwartku włącznie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła i Mszę św. Dziewczynki prosimy do sypania kwiatków i niesienia poduszek, ministrantów i lektorów do posługi liturgicznej, dzieci pierwszokomunijne. Prosimy o przygotowanie procesji. W czwartek na zakończenie procesji eucharystycznych po Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci.

 2. W liturgii kościoła wspominamy:

  • w poniedziałek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

  • w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to patronalne święto Księży Sercanów. Wszystkich Parafian zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  • w sobotę – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 modlimy  się w intencji ks. Pawła z okazji imienin.v

 3. W lipcu i w sierpniu w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 12.30. Chrzty i błogosławieństwa rocznych dzieci będą odbywały się w czasie Mszy św. o godz. 11.00. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i w czwartki.

 4. Trwa okres urlopów i wypoczynku, dla wielu ten czas jest też okresem wzmożonego wysiłku i pracy. Módlmy się o Bożą opiekę dla wszystkich pragnących ten czas wykorzystać dla dobra swojej rodziny i bliskich. Bez względu na okoliczności, w jakich się znajdziemy uczestniczmy we Mszy św. Przypominamy, że w każdą sobotę o godz. 18.00 jest Msza św. niedzielna,  uczestnicząc w niej spełniamy obowiązek Mszy św. niedzielnej.

 5. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg procesji Bożego Ciała: księżom, osobom przygotowującym ołtarze, nadzwyczajnym szafarzom Komunii św., p. kościelnemu, LSO, p. organistce, chórowi parafialnemu, niosącym figurę, chorągiew, poduszki, nagłośnienie, dzieciom sypiącym kwiatki, dzieciom pierwszokomunijnym, chłopcom dzwoniącym dzwoneczkami, paniom niosącym świece, osobom, które ofiarowały płatki kwiatów, osobom, które udekorowały okna, panu Zygmuntowi za przywiezienie figury, baldachimu i chorągwi, p. fotografowi i Wam kochani Parafianie za wspólną modlitwę i liczny udział. Bóg zapłać!

 6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, kwartalne, przekazane drogą bankową. Bóg zapłać również wszystkim osobom, które zbierają ofiary kwartalne. Po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek dla osób wyjeżdzających do Tanzanii i Ugandy w ramach Misji Medycznej.

 7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Lucyna Bożyk z ul. Żeńców.  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

 8. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski po każdej Mszy św. odśpiewamy suplikacje: „Święty Boże, Święty Mocny...". Pieśń błagalna będzie stanowiła formę ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostano w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.

 

Wszystkim życzymy dobrego świętowania niedzieli. Wyjeżdżającym na wakacje i urlopy miłego wypoczynku i czasu pełnego dobra, wzrostu duchowego i błogosławieństwa Bożego.

Szczęść Boże!