1. W czwartek, przekroczymy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Pod chórem na stoliku można wpisać się do księgi abstynencji.

 2. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. W tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 3. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Marty

  • w środę – wspomnienie św. Ignacego z Loyolii, kapłana

  • w czwartek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora kościoła

 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca sierpnia: 

  • w I czwartek – w czasie Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne

  • w I piątek – Msze św. wynagradzające o godz. 7.00 i 18.00, a po nich nabożeństwo. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 6.30 i 17.00.

  • w I sobotę o godz. 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo.

 5. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9.30.

 6. Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” przeprowadza akcję dla 10 letniego Szymonka, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe oraz zanik mięśni. Jest to schorzenie genetyczne. Bez kosztownej rehabilitacji oraz leczenia chłopcu grozi przykurcz mięśni, co prowadzi do unieruchomienia na wózku inwalidzkim. Prosimy o przyjście z pomocą w przyszłą niedzielę po Mszach św. składając ofiarę przedstawicielom Stowarzyszenia. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc Szymonkowi.

 7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową, kwartalne. Dziękujemy Panu Jackowi i Tomaszowi za prace dla dobra parafii.

 

Na nadchodzący tydzień życzymy Bożego Błogosławieństwa

i owocnego odpoczynku dla przeżywających urlopy wakacyjne.

Szczęść Boże!