1. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. W tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 2. Od września Msze św. niedzielne są odprawiane o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. W dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00.

 3. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • we wtorek  – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora kościoła

 4. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba. Zapraszamy dzieci i młodzież do włączenia się w istniejące grupy parafialne.

 5. Apel KEP do rodziców: „Wobec planowanego finansowania przez niektóre samorządy (organy prowadzące szkoły) zajęć dodatkowych w placówkach oświatowych apelujemy do rodziców o czujność i roztropność. Warto zainteresować się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje. Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów. W celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, należy złożyć w szkole specjalne oświadczenie. Wzór takiego oświadczenia jest do pobrania na stronie Komisji Wychowania Katolickiego KEP: katecheza.episkopat.pl.

 6. Rozpoczynamy wraz z dziećmi i młodzieżą nowy rok szkolny. Uroczyste rozpoczęcie w poniedziałek, 2 września – Zespół Szkół nr 2 przy ul. Goszczyńskiego. Msza św. w o godz. 8.45. Okazja do spowiedzi św. od godz. 8.30.

 7. Przypominamy, że w czasie roku szkolnego dzieci ze szkoły podstawowej uczęszczają na Mszę św. o godz. 11.00. W przyszłą niedzielę podczas tej Mszy św. pobłogosławimy tornistry i przybory szkolne dzieciom, które po raz pierwszy rozpoczynają naukę w szkole.

 8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca września:

  • w I czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta, po niej Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne oraz spotkanie Apostolatu Margaretka

  • w I piątek – Msze św. wynagradzające o godz. 7.00 i 18.00, a po nich nabożeństwo. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 6.30 i 17.00. Zachęcamy do praktykowania I piątków miesiąca szczególnie uczniów z klas IV Szkoły Podstawowej i przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

  • w I sobotę o godz. 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo.

 9. Serdecznie zapraszamy Parafian do włączenia się w działalność grup duszpasterskich w parafii. Terminy spotkań:

  • w I niedziele miesiąca o godz. 9.30 – członkowie Róż Różańcowych

  • w I czwartek miesiąca o godz. 17.00 Apostolat Margaretka

  • Domowy Kościół – kontakt z księżmi 

  • we wtorki o godz. 18.45 – chór parafialny

  • we wtorki o godz. 18.45 – krąg biblijny

 10. Pierwsza komunia św. odbędzie się w niedzielę, 17 maja 2020 r. o godz. 11.00. Zgodnie z zarządzeniem Kurii Metropolitalnej w Krakowie przypominamy, że sakramenty św. przyjmowane są w parafii zamieszkania kandydata.

 11. Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski zaprasza na doroczną Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę 8 września. Rozpoczęcie o godz. 9.00.

 12. Podziękowania:

  • ks. Sławkowi i Paniom: Małgorzacie, Agnieszce, Renacie, Jadwidze, Małgorzacie za poświęcony czas i przeprowadzenie Wakacji z Bogiem w Zakopanem dla dzieci z naszej parafii

  • Panom Markowi i Ireneuszowi za prace dla dobra wspólnoty parafialnej

  • wszystkim Ofiarodawcom drogi krzyżowej za wkład włożony w upiększanie naszego kościoła

  • za ofiary złożone na tacę i przekazane drogą bankową. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Taca przeznaczona jest na pokrycie kosztów budowy ogrodzenia. Bóg zapłać!

 13. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Małgorzata Wajda z ul. Glinianej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym nowy rok szkolny życzymy darów Ducha Świętego w zdobywaniu wiedzy i kształtowaniu swego charakteru, 

Nauczycielom sił do przekazywania wiedzy 

a Wam wszystkim wytrwałości w codziennej modlitwie 

i odwagi świadczenia o Chrystusie w Rodzinach.

Szczęść Boże!