1. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. W tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 

2. Od września Msze św. niedzielne są odprawiane o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. W dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00.

 

3. W liturgii kościoła czcić będziemy:

 • w piątek  – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora kościoła.

 

4. We wtorek, 31 sierpnia, w czasie Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji ks. Bartosza z okazji imienin. Serdecznie zapraszamy.

 

5. W środę, 1 września obchodzimy 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej. W czasie Mszy św. modlimy się za poległych w obronie Ojczyzny.

 

6. Również w środę, 1 września o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15 przy ul. Goszczyńskiego. O godz. 7.30 spowiedź św. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców, by prosić o Boże błogosławieństwo na cały rok. Przypominamy, że w czasie roku szkolnego dzieci wraz z rodzicami uczęszczają na Mszę św. o godz. 11.00.

 

7. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba. Zapraszamy dzieci i młodzież do włączenia się w istniejące grupy parafialne.

 

8. Przypominamy, że w czasie roku szkolnego dzieci ze szkoły podstawowej uczęszczają na Mszę św. o godz. 11.00. W przyszłą niedzielę podczas tej Mszy św. pobłogosławimy tornistry i przybory szkolne dzieciom, które po raz pierwszy rozpoczynają naukę w szkole.

 

9. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca września:

 • w I czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta, po niej Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne oraz spotkanie Apostolatu Margaretka

 • w I piątek – Msze św. wynagradzające o godz. 7.00 i 18.00, a po nich nabożeństwo. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 6.30 i 17.00. Zachęcamy do praktykowania I piątków miesiąca szczególnie uczniów z klas IV Szkoły Podstawowej i przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

 • w I sobotę o godz. 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo.

 

10. Serdecznie zapraszamy Parafian do włączenia się w działalność grup duszpasterskich w parafii. Terminy spotkań:

 • w I niedziele miesiąca o godz. 9.30 – członkowie Róż Różańcowych

 • w I czwartek miesiąca o godz. 17.00 Apostolat Margaretka

 • Domowy Kościół – kontakt z księżmi

 • we wtorki o godz. 18.45 – chór parafialny, krąg biblijny i ministranci

 • w środy o godz. 18.45 – lektorzy

 • w piątki o godz. 16.30 – scholka dziecięca

 • w piątki o godz. 19.00 – Ruch Sercańskiej Młodzieży

 • w soboty o godz. 10.00 – aspiranci

 

11. Pierwsza komunia św. odbędzie się w niedzielę, 15 maja 2022 r. o godz. 11.00.

Zgodnie z zarządzeniem Kurii Metropolitalnej w Krakowie przypominamy, że sakramenty św. przyjmowane są w parafii zamieszkania kandydata.

 

12. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla byłych uczniów klas 8, obecnych klas 7 i 8 odbędzie się po 5 września. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę.

 

13. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza rodziny, osoby samotne, siostry zakonne oraz kapłanów, do wzięcia udziału w XXIX Pielgrzymce Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w niedzielę, 5 września 2021 r. w godzinach od 9.00 do 14.00.

 

14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową, poprzez ofiaromat, na Caritas, wystrój bocznej kaplicy, Aleppo.

 

Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym nowy rok szkolny życzymy darów Ducha Świętego w zdobywaniu wiedzy i kształtowaniu swego charakteru,

Nauczycielom sił do przekazywania wiedzy

a Wam wszystkim wytrwałości w codziennej modlitwie

i odwagi świadczenia o Chrystusie w Rodzinach.

Szczęść Boże!