1. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

  • w piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

  • w sobotę – święto Podwyższenia Krzyża św.

 2. Spotkania formacyjne dla kandydatów do sakramentu  bierzmowania odbywać się będą w następujących terminach:

  • uczniowie klas VII szkoły podstawowej – 11 września (środa) o godz. 19.00

  • uczniowie klas VIII szkoły podstawowej – 12 września (czwartek) o godz. 19.00.

 3. W czwartek, 12 września o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie aspirantów, ministrantów i lektorów, a także chłopców chcących służyć przy ołtarzu.

 4. W piątek, 13 września o godz. 16.30 zapraszamy na spotkanie scholkę dziecięcą i wszystkie dziewczynki chcące śpiewem wielbić Boga.

 5. W piątek, 13 września, Mszą św. o godz. 19.00, rozpocznie się nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Prosimy przynieść ze sobą intencje napisane na kartkach i świece. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

 6. Spotkanie osób, które zbierają ofiary kwartalne na kontynuowanie prac budowalnych odbędzie się w czwartek 19 września.

 7. Ks. Sławek zaprasza młodzież po VII klasie szkoły podstawowej do duszpasterstwa Grupy Apostolskiej, w każdy piątek o godz. 19.00 oraz osoby grające na gitarze czy innych instrumentach muzycznych do włączenia się i poprowadzenia scholki dziecięcej czy młodzieżowej.

 8. Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem rocznych dzieci zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, o godz. 12.30. Zapraszamy rodziców, aby zgłaszali dzieci w zakrystii, a pod koniec Mszy św. podeszli z nimi do błogosławieństwa.

 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym polecamy m. in.: „Czy katolik może uczestniczyć w wojnie?”; Jak uchronić dziecko przed zagrożeniami, które może spotkać w internecie.” W Niedzieli polecamy m. in.: „Nowe wyzwania katechezy”; „Odkryć Krzyż” oraz „Cisza nad Auschwiz”.

 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę Dar Serca, przekazane drogą bankową. W przyszłą niedzielę po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na utrzymanie rodziny w Aleppo.

 11. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Zbigniew Kania z ul. Lipskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Niech łaska Boża towarzyszy waszym pracom i obowiązkom 

a dobroć i pokój niech goszczą w waszych domach. 

Szczęść Boże!