1. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30, w środy na nowennę do MB Fatimskiej. W tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 

2. Msze św. niedzielne są odprawiane o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. W dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00.

 

3. W dniach od 12 do 18 września będzie obchodzony Tydzień Wychowania pod hasłem: „W blasku ojcostwa św. Józefa”. W Roku św. Józefa otrzymujemy piękny przykład wychowawcy z sercem otwartym na Boga. Św. Józef jest dla nas wzorem człowieka słuchającego Słowa Bożego, a zarazem, jak to określił św. Jan Paweł II „wcielonym wzorem posłuszeństwa Bogu”. Inspiracją dla nas niech będzie List apostolski papieża Franciszka „Patris corde” napisany z okazji 150 rocznicy ogłoszenia św. Józefa Patronem Kościoła Powszechnego.

 

4. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

  • we wtorek – święto Podwyższenia Krzyża św.

  • w środę – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej

  • w czwartek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

  • w sobotę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

 

5. W poniedziałek, 13 sierpnia, Mszą św. o godz. 19.00 rozpocznie się nabożeństwo fatimskie. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Prosimy przynieść ze sobą intencje napisane na kartkach i świece.

 

6. Spotkanie formacyjne kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. VIII szkoły podstawowej odbędzie się w czwartek, 16 września o godz. 19.00.

 

7. W czwartek, 16 września, Mszą św. o godz. 18.00, rozpocznie się spotkanie rodziców, których dzieci przygotowują się do I komunii św. z terenu naszej parafii.

 

8. Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem rocznych dzieci zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, o godz. 12.30. Zapraszamy rodziców, aby zgłaszali dzieci w zakrystii, a pod koniec Mszy św. podeszli z nimi do błogosławieństwa.

 

9. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Krzysztofa Ligockiego SCJ, proboszcza parafii pw. św. Brata Alberta z Kalisza, który wygłosi do nas Słowo Boże i będzie prosił o ofiary na budowę kościoła.

 

10. Bardzo serdecznie zapraszamy osoby grające na gitarze czy innych instrumentach muzycznych do włączenia się i poprowadzenia scholki młodzieżowej.

 

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową. W ramach III kwartału do końca września prosimy o wsparcie finansowe na pokrycie kosztów elewacji budynku parafialnego.

 

Wszystkim życzymy spokojnej niedzieli, obfitości łask Bożych

i opieki Matki Bożej Fatimskiej.

Szczęść Boże!