1. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane o godz. 17.30, po nim Msza św.

 

2. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • w poniedziałek – święto św. Łukasza, ewangelisty

  • w środę – uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa

  • w piątek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona Województwa Małopolskiego. Możemy oddać cześć relikwiom Świętego przy bocznym ołtarzu.

 

3. W czwartek, 21 października o godz. 18.30, odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św.

 

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W czasie nabożeństw różańcowych i Mszy św. będziemy modlić się w intencji misjonarzy.

 

5. Również w przyszłą niedzielę, 24 października, podczas Mszy św. o godz. 18.00 kandydaci do sakramentu bierzmowania z byłych klas VIII i obecnych klas VIII szkoły podstawowej odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Modlitwą i obecnością towarzyszą im także rodzice. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami. Próba przed wyznaniem wiary odbędzie się w środę, 20 października o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.

 

6. W uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30.

 

7. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Na stoliku przy prasie katolickiej znajdują się specjalne kartki na wypominki roczne i listopadowe. Prosimy o czytelne ich wypełnienie i złożenie w zakrystii. Zmarłych piszemy w mianowniku liczby pojedynczej.

 

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową, kwartalne, Caritas poprzez ofiaromat.

 

9. Od jutra rozpocznie się malowanie bocznej kaplicy i części filarów w głównej nawie kościoła. Przewidywany koszt to 29.000 zł.

 

10. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Stanisław Putyra z ul. Glinianej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 

Wszystkim życzymy radosnej niedzieli, opieki Matki Bożej Różańcowej oraz Bożego błogosławieństwa na każdy dzień nowego tygodnia.

Szczęść Boże!