1. Przeżywamy dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Niech ten dzień będzie dla nas nie tylko okazją do modlitwy za środki społecznego przekazu, takich jak prasa, radio, telewizja, Internet. Podejmijmy także w naszych rodzinach refleksję na temat, jak korzystamy z tych środków, jakie możliwości posiadają, ale też jakie niosą zagrożenia i jak możemy się przed nimi ustrzec. Zapytajmy się też siebie, na ile korzystamy z prasy katolickiej.

2. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. W tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

3. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej ks. Krzysztofa Ligockiego SCJ, proboszcza parafii pw. św. Brata Alberta z Kalisza. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże i modlitwę.

4. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegona, kapłana i Towarzyszy

  • we wtorek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

  • w środę – wspomnienie bł. Jana Marii od Krzyża, sercańskiego kapłana i męczennika. Jego relikwie są umieszczone w ołtarzu.

  • w czwartek – wspomnienie św. o. Pio. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo za wstawiennictwem św. o. Pio i oddanie czci relikwiom.

5. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu  bierzmowania z klasy VII szkoły podstawowej odbędzie się we wtorek o godz. 19.00.

6. W sobotę, 25 września od godz. 10.00, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego rozpocznie się XII Pielgrzymka Żywego Różańca. Wszystkich członków Żywego Różańca z naszej parafii serdecznie zapraszamy.

7. W niedzielę, 26 września:

  • obchodzić będziemy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia swoją modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy św. będzie także możliwość złożenia ofiary do puszki, która przeznaczona zostanie na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii.

  • odbędzie się liczenie wiernych w kategoriach uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. i przystępujących do komunii św.

  • w czasie Mszy św. o godz. 11.00 zostaną poświęcone różańce dzieciom pierwszokomunijnym.

8. W kancelarii parafialnej jest księga intencji mszalnych na rok 2022.

9. Serdeczne dziękujemy za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową, poprzez ofiaromat, na Caritas, ofiary kwartalne.

10. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Marek Wyrwa z ul. Kaczej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 

Na nowy tydzień życzymy, by obfitość Bożych darów stała się Waszym udziałem oraz  Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Fatimskiej.

Szczęść Boże!