1. Przeżywamy dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Niech ten dzień będzie dla nas nie tylko okazją do modlitwy za środki społecznego przekazu, takich jak prasa, radio, telewizja, Internet. Podejmijmy także w naszych rodzinach refleksję na temat, jak korzystamy z tych środków, jakie możliwości posiadają, ale też jakie niosą zagrożenia i jak możemy się przed nimi ustrzec. Zapytajmy się też siebie, na ile korzystamy z prasy katolickiej.

2. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. W tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

3. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • w poniedziałek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
  • we wtorek – wspomnienie bł. Jana Marii od Krzyża, sercańskiego kapłana i męczennika
  • w środę – wspomnienie św. o. Pio

4. Spotkania formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VIII szkoły podstawowej odbędą się w środę I grupa i czwartek II grupa o godz. 19.00.

5. W sobotę, 26 września o godz. 10.00, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego rozpocznie się XI Pielgrzymka Żywego Różańca. Wszystkich członków Żywego Różańca z naszej parafii serdecznie zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 13.30 odbędzie się I Komunia św. dla 4 grupy dzieci. Spowiedź św. dla dzieci, rodziców i krewnych w sobotę o godz. 8.30.

7. Serdeczne dziękujemy za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową a także ofiary kwartalne. Osobom, które podjęły się trudu zbierania funduszy, składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Zbigniew Podhajny z ul. Węglarskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Na nowy tydzień życzymy, by obfitość Bożych darów stała się Waszym udziałem oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Fatimskiej.

Szczęść Boże!