1. Dzisiaj obchodzimy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia swoją modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy św. będzie także możliwość złożenia ofiary do puszki, która przeznaczona zostanie na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii.

 

2. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana

  • we wtorek – wspomnienie św. Wacława, męczennika

  • w środę – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

  • w czwartek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

  • w piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła

  • w sobotę – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

 

3. Spotkania formacyjne dla kandydatów do sakramentu  bierzmowania odbywać się będą w następujących terminach:

  • uczniowie byłych klas VIII szkoły podstawowej – w środę o godz. 19.00

  • uczniowie obecnych klas VIII szkoły podstawowej – w czwartek o godz. 19.00.

 

4. W piątek rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w codziennie odprawianym w naszym kościele o godzinie 17.30 nabożeństwie różańcowym. Na zakończenie nabożeństwa dzieci otrzymują obrazki.

 

5. We wtorki o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie chór parafialny. Szczególnie zapraszamy Panie i Panów, których Bóg obdarzył talentem dobrego słuchu i głosu, by wspólnie śpiewem wielbić Pana i pomagać nam w modlitwie.

 

6. Członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie w środę, 29 września o godz. 18.30.

 

7. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca października:

  • w I piątek – Msze św. wynagradzające o godz. 7.00 i 18.00, a po nich nabożeństwo. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 6.30 i 17.00.

  • w I sobotę – o godz. 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo.

 

8. W każdy piątek o godz. 16.45 zapraszamy na spotkanie scholkę dziecięcą i wszystkie dziewczynki chcące śpiewem wielbić Boga i pomagać w modlitwie podczas Mszy św. w każdą niedzielę o godz. 11.00.

 

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się zmianka tajemnic różańcowych. Zapraszamy osoby chcące włączyć się w modlitwę różańcową.

 

10. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej parafii promocja Ewangelii 2022 Słowo Boże na każdy dzień, wydanej przez wydawnictwo Edycja św. Pawła z Częstochowy. Ten modlitewnik służy do codziennego rozważania słów Ewangelii czytanych w Kościele. Gorąco zachęcamy do zainteresowania się tą publikacją.

 

11. W kancelarii parafialnej jest księga intencji mszalnych na rok 2022.

 

12. Ks. Krzysztof Ligocki SCJ, proboszcz parafii pw. św. Brata Alberta z Kalisza dziękuję za możliwość głoszenia Słowa Bożego i złożoną ofiarę w wysokości 8.055 zł. na budowę kościoła.

 

13. Dzisiaj odbywa się liczenie wiernych w kategoriach uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. i przystępujących do komunii św.

 

14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową, kwartalne, na wystrój bocznej kaplicy.

 

Niech Matka Boża Różańcowa pomaga nam pokonywać rożne trudności i uprasza opiekę Bożą dla naszych Rodzin.
Szczęść Boże!