1. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • we wtorek – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
  • w środę – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
  • w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora kościoła
  • w piątek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
  • w niedzielę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

2. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, szczególnie z kl. III szkoły podstawowej, młodzież i dorosłych do udziału w codziennie odprawianym w naszym kościele o godzinie 17.30 nabożeństwie różańcowym. Na zakończenie nabożeństwa dzieci otrzymują obrazki.

3. We wtorki o godz. 18.45 zapraszamy na spotkanie chór parafialny. Szczególnie zapraszamy Panie i Panów, których Bóg obdarzył talentem dobrego słuchu i głosu, by wspólnie śpiewem wielbić Pana i pomagać nam w modlitwie.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca października:

  • w I czwartek – o godz. 17.00 Godzina Święta, po niej Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne oraz spotkanie Apostolatu Margaretka
  • w I piątek – Msze św. wynagradzające o godz. 7.00 i 18.00, a po nich nabożeństwo. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 6.30 i 17.00.
  • w I sobotę – o godz. 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo.

5. W każdy piątek o godz. 16.30 zapraszamy na spotkanie scholkę dziecięcą i wszystkie dziewczynki chcące śpiewem wielbić Boga i pomagać w modlitwie podczas Mszy św. w każdą niedzielę o godz. 11.00.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się zmianka tajemnic różańcowych. Zapraszamy osoby chcące włączyć się w modlitwę różańcową.

7. W kancelarii parafialnej jest księga intencji mszalnych na rok 2021.

8. Dzisiaj przed kościołem będą rozdawane karty do głosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. W przyszłą niedzielę  przed kościołem będzie zlokalizowany punkt, w którym będzie można oddać swój głos. Przypominamy, że głos oddajemy na 3 projekty ogólno-miejskie oraz 3 dzielnicowe. Zachęcamy Parafian do czynnego udziału w tej inicjatywie, bo przekłada się ona realnie na kształt naszego otoczenia.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową, kwartalne. Bóg zapłać również wszystkim osobom, które zbierają ofiary kwartalne.

 

Niech Matka Boża Różańcowa pomaga nam pokonywać rożne trudności i uprasza opiekę Bożą dla naszych Rodzin.
Szczęść Boże!