1. Dziękujemy wszystkim, którzy przestrzegają zasad sanitarnych dotyczących pandemii. Przypominamy, że w kościele uczestnicy muszą zakrywać nos i usta, z wyłączeniem osób sprawujących kult, a jeśli wydarzenie odbywa się na zewnątrz, to uczestnicy muszą zachować półtora metra odległości lub zakrywać usta i nos, z wyłączeniem osób sprawujących kult.

2. Dzisiaj przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuum!” Po Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

3. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane o godz. 17.30, po nim Msza św.

4. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • we wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
  • w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  • w piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  • w sobotę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • w niedzielę – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników służby zdrowia na wspólną modlitwę różańcową.

5. We wtorek, 13 października, odbędzie się ostatnie w tym roku czuwanie fatimskie o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy. Prosimy przynieść ze sobą intencje napisane na kartkach i świece. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Dla dzieci nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

6. W środę, 14 października o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VII szkoły podstawowej.

7. W środę i w czwartek, 14 i 15 października o godz. 19.00, odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VIII szkoły podstawowej.

8. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie do kościoła w czwartek, 15 października po Mszy św. o godz. 18.00.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W czasie nabożeństw różańcowych i Mszy św. będziemy modlić się w intencji misjonarzy.

10. Szkoła Nowej Ewangelizacji Najśw. Serca Pana Jezusa zaprasza do udziału w kursie „Nowe Życie”, który odbędzie się w dniach 16-18 października przy ul. Łanowej 32 w Krakowie.

11. 3 podgórska drużyna harcerska „Wataha” zaprasza chłopców w wieku od 11 do 13 lat na zbiórkę, która odbędzie się w sobotę, 17 października o godz. 10.00 pod Szkołą Podstawową nr 47.

12. W uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada, Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30.

13. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Na stoliku przy prasie katolickiej znajdują się specjalne kartki na wypominki roczne i listopadowe. Prosimy o czytelne ich wypełnienie i złożenie w zakrystii. Zmarłych piszemy w mianowniku liczby pojedynczej.

14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę Dar Serca, przekazane drogą bankową, kwartalne. Bóg zapłać również wszystkim osobom, które zbierają ofiary kwartalne. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na misje prowadzone przez księży Sercanów.

 

Niech nadchodzący tydzień przyniesie waszym Rodzinom pokój,

wzajemne zrozumienie i wdzięczność Bogu za każdy dzień.

Szczęść Boże!