1. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane o godz. 17.30.

 

2. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

  • we wtorek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

  • w czwartek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej. Jest to święto patronalne Róż Żywego Różańca. Z tej okazji serdecznie zapraszamy członków Żywego Różańca nabożeństwo różańcowe.

  • w sobotę  – święto św. Wincentego Kadłubka, biskupa

 

3. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu  bierzmowania z byłych klas VIII szkoły podstawowej i starszych odbędzie się w środę o godz. 19.00

 

4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca września. O godz. 17.00 Godzina Święta, po niej Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne oraz spotkanie Apostolatu Margaretka.

 

5. W sobotę, 9 października podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji ks. Artura Makary SCJ z okazji imienin. Serdecznie zapraszamy.

 

6. W sobotę, 9 października serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji kapłanów, podczas VI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolstwa Margaretka do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Rozpoczęcie o godz. 9.00.

 

7. Jubileuszowy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się” odbędzie się 10 października. Tego dnia po każdej Mszy św. zostanie przeprowadzona zbiórka środków na stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.

 

8. W ubiegłą niedzielę odbyło się liczenie wiernych w kategoriach uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. i przystępujących do komunii św. We Mszach św. uczestniczyło 1.233 wiernych, a do komunii św. przystąpiło 458.

 

9. Dziś pod kościołem, przedstawiciele Rady Dzielnicy XIII rozdają karty do głosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa z informacją, że w przyszłym tygodniu będzie można oddać głos w punkcie stacjonarnym po każdej Mszy Świętej. Zachęcamy Was do głosowana w tej inicjatywnie gdyż ma ona wpływ na nasze najbliższe otoczenie.

 

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową, kwartalne. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Taca Dar Serca przeznaczona jest na pokrycie kosztów elewacji budynku parafialnego. Na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii zebraliśmy 960 zł.

 

11. Dzisiaj odbywa się w naszej parafii promocja Ewangelii 2022 Słowo Boże na każdy dzień, wydanej przez wydawnictwo Edycja św. Pawła z Częstochowy. Zachęcamy do zainteresowania się tą publikacją.

 

12. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Jerzy Krupa z ul. Lipskiej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 

Na nadchodzący tydzień życzymy Wam umocnienia w łasce Bożej, dużo owoców płynących z kontaktu z Bogiem na modlitwie oraz opieki Matki  Bożej  Różańcowej.

Szczęść Boże!