1. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane o godz. 17.30.

2. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • w środę – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej. Jest to święto patronalne Róż Żywego Różańca. Z tej okazji serdecznie zapraszamy członków Żywego Różańca nabożeństwo różańcowe.
  • w piątek – święto św. Wincentego Kadłubka, biskupa

3. We wtorek, 6 października podczas Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji ks. Artura Makary SCJ z okazji imienin. Serdecznie zapraszamy.

4. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klasy VII szkoły podstawowej odbędzie się w środę o godz. 19.00.

5. W czwartek, 8 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą w czasie nabożeństwa różańcowego i Mszy św. Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli na wspólną modlitwę.

6. W sobotę, 10 października serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji kapłanów, podczas V Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolstwa Margaretka do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Rozpoczęcie o godz. 9.00.

7. Wspólnota Focolare przy ul. Łanowej 32 zaprasza na rekolekcje w dniach 10-11 października. Więcej informacji na stronie internetowej.

8. W poniedziałek, 5 października z parafii NSPJ przy ul. Saskiej, będzie transmisja Mszy św. o godz. 18.00 przez Radio Maryja i Telewizję Trwam. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza do wzięcia udziału. Program jest wywieszony w gablocie.

9. Jubileuszowy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus” odbędzie się 11 października. Tego dnia po każdej Mszy św. zostanie przeprowadzona zbiórka środków na stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.

10. Dzisiaj można oddać głos na 3 projekty ogólnomiejskie oraz 3 dzielnicowe w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa.

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową, kwartalne. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Taca Dar Serca przeznaczona jest na elewację budynku parafialnego.

12. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:. Józef Tomana z ul. Łanowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Na nadchodzący tydzień życzymy Wam umocnienia w łasce Bożej, dużo owoców płynących z kontaktu z Bogiem na modlitwie oraz opieki Matki  Bożej  Różańcowej.

Szczęść Boże!