1. Dzisiaj przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!” Po Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

2. Codziennie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe odprawiane o godz. 17.30, po nim Msza św.

 

3. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • w środę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
  • w piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  • w sobotę  – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. W tym dniu przypada 43 rocznica wyboru na papieża kard. Karola Wojtyłę.

 

4. We wtorek, 12 października o godz. 19.00, odbędzie się spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VII szkoły podstawowej.

 

5. W środę, 13 października, odbędzie się ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy. Prosimy przynieść ze sobą intencje napisane na kartkach i świece. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00. Dla dzieci nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

 

6. Spotkania formacyjne do sakramentu bierzmowania:

  • w środę – 13 października o godz. 19.00 byli uczniowie klas VIII SP
  • w czwartek – 14 października o godz. 19.00 obecni uczniowie klas VIII SP.

 

7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Adama Pastorczyka SCJ, z Wyższego Seminarium Misyjnego Księży Sercanów ze Stadnik, który wygłosi do nas Słowo Boże oraz kleryków. Dlatego 5 minut przed każdą Mszą św. klerycy podzielą się świadectwem życia w Seminarium. Zapraszamy.

 

8. Zapraszamy młodzież z klas 7, 8 i szkół średnich na czuwanie do Kalwarii Zebrzydowskiej, które odbędzie się w dniach 23-24 października. Zapisy i informacje u ks. Artura.

 

9. W uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada, Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30.

 

10. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Na stoliku przy prasie katolickiej znajdują się specjalne kartki na wypominki roczne i listopadowe. Prosimy o czytelne ich wypełnienie i złożenie w zakrystii. Zmarłych piszemy w mianowniku liczby pojedynczej.

 

11. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie zaprasza w piątek, 15 października 2021 r. o godz. 18.00, do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie na diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego. Jest to Dzień, kiedy otaczamy modlitwą Rodziców, którzy utracili swoje dziecko przed jego narodzinami.

 

12. Dziś pod kościołem zlokalizowany jest stacjonarny punkt do głosowania w Budżecie Obywatelskim Miasta Krakowa edycja 2021. Zachęcamy Was do czynnego udziału w tej inicjatywie, bo przekłada się ona realnie na kształt naszego otoczenia.

 

13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę Dar Serca, przekazane drogą bankową, kwartalne.

 

Niech nadchodzący tydzień przyniesie waszym Rodzinom pokój,

wzajemne zrozumienie i wdzięczność Bogu za każdy dzień.

Szczęść Boże!