1. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądecki zwraca się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o przestrzeganie norm i zasad sanitarnych, zwłaszcza o noszenie maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych. 

 

2. Dobiega końca miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy na ostatnie nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30, po nich Msza św.

 

3. W liturgii kościoła czcić będziemy:

  • w czwartek – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

 

4. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z obecnych klasy VIII szkoły podstawowej odbędzie się we wtorek, 26 października o godz. 19.00.

 

5. W poniedziałek, 1 listopada, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30. O godz. 15.00 na Cmentarzu Podgórskim zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych Parafian. Po niej rozpoczynają się modlitwy za zmarłych połączone z procesją. Pamiętajmy, że w tym dniu my, jako katolicy, mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania, by dobrze przygotować się do uroczystości Wszystkich Świętych i ofiarowania odpustu zupełnego za dusze w czyśćcu cierpiące.

 

6. Na stoliku przy prasie katolickiej znajdują się specjalne kartki na wypominki roczne i listopadowe. Prosimy o czytelne ich wypełnienie i złożenie w zakrystii. Zmarłych piszemy w mianowniku liczby pojedynczej.

 

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową, poprzez ofiaromat.

 

Wszystkim życzymy radosnej niedzieli, opieki Matki Bożej Różańcowej oraz orędownictwa Wszystkich Świętych na każdy dzień nowego tygodnia.

Szczęść Boże!