1. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe za zmarłych. Na stoliku obok prasy znajdują się kartki na wypominki. Czytelnie wypełnione prosimy składać w zakrystii. Bóg zapłać za ofiary złożone przy okazji wypominków.

 

2. W liturgii Kościoła czcić będziemy:

  • we wtorek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • w środę – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • w czwartek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa – 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Prosimy również o wywieszenie flag narodowych przed naszymi domami. Jest to wyraz naszego patriotyzmu i szacunku do Ojczyzny.
  • w piątek – wspomnienie św. Jozafata biskupa i męczennika
  • w sobotę – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusz, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

 

3. We wtorek, 9 listopada o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie uczniów klas 7 SP w kościele. Natomiast w niedzielę 14 listopada w czasie Mszy św. o godz. 18.00 zdeklarują, że pragną przystąpić do sakramentu bierzmowania. Obecnością i modlitwą towarzyszą im rodzice.

 

4. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z obecnych kl. VIII SP zapraszamy na spotkanie formacyjne, we wtorek 09.11.21 o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa!

 

5. W środę, 10 listopada o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej i przedstawicieli grup duszpasterskich, dotyczące Synodu.

 

6. W niedzielę, 14 listopada przeżywać będziemy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Libanie. Po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek dla prześladowanych chrześcijan.

 

7. Również w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy 5. Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Ubogich zawsze macie u siebie” Mk 14,7. Ofiary dla ubogich z okazji Światowego Dnia Ubogich można składać do skarbony z napisem Caritas.

 

8. Prosimy wszystkich parafian o oddanie swoich głosów na naszą scholę dziecięcą, która zgłosiła się do konkursu Wyśpiewam Sercem.  Od poniedziałku 8 listopada od godz. 16.00 do środy 10 listopada do godz. 16.00. Można głosować  na  profilu Facebook Sercańskie Dni Młodych. Zwycięży  ta  schola,  która  przy  swoim nagraniu uzyska najwięcej pozytywnych reakcji.

 

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przekazane droga bankową, poprzez ofiaromat, utrzymanie kościoła, Caritas. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Taca Dar Serca przeznaczona jest na pokrycie koszów elewacji budynku parafialnego.

Ostatnio została pomalowana boczna kaplica i filary w nawie głównej. Prosimy nie opierać się o filary i nie kopać butami. W tym tygodniu zostało zamontowanie relikwiarium. W przyszłym tygodniu zostaną powieszone obrazy i elementy mosiężne.

 

10. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Adela Bujak z ul. Łanowej i  Andrzej Smorąg z ul. Kaczej. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 

Wszystkim Parafianom życzymy pokoju ducha, spokojnej niedzieli, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Fatimskiej. Szczęść Boże!