1. Dzisiaj przeżywamy XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Libanie. Po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek dla prześladowanych chrześcijan oraz 5. Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Ubogich zawsze macie u siebie” Mk 14,7. Ofiary dla ubogich z okazji Światowego Dnia Ubogich można składać do skarbony z napisem Caritas.

 

2. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe za zmarłych. Bóg zapłać za ofiary złożone przy okazji wypominków.

 

3. W liturgii Kościoła czcić będziemy:

  • w środę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • w czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  • w sobotę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
  • w niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się przyjęcie chłopców do liturgicznej służby, dziewczynek do scholii dziecięcej. Wszyscy pozostali ministranci i lektorzy odnowią swoje przyrzeczenia.

 

4. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w czwartek, 18 listopada o godz. 18.30.

 

5. W sobotę, 20 listopada o godz. 11.00 ks. bp Jan Zając udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Podczas tej Mszy św. ksiądz biskup poświęci obrazy w bocznej kaplicy. Wszystkich ofiarodawców zapraszamy na Mszę św.

Próby do bierzmowania we wtorek, środę, czwartek o godz. 19.00. Spowiedź św.: w czwartek po próbie, o godz. 19.45 – uczniowie obecnych kl. 8 SP i rodzina, a w piątek od godz. 17.00 byli uczniowie klas 8 i rodzina.

 

6. Zakończyliśmy prace związane z wystrojem bocznej kaplicy. Całkowity koszt wynosi 95.000 zł. Do tej pory złożono ofiarę w wysokości 39.100 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Dziękujemy Panom, którzy pomagali w zawieszeniu obrazów.

 

7. Przewodniczący Episkopatu Polski zwrócił się do wiernych oraz wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o ogólnopolską zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej, po wszystkich Mszach Świętych w niedzielę 21 listopada. „Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce” 

 

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, przekazane drogą bankową, Caritas.

 

Wszystkim Wam życzymy radosnej niedzieli i w nowym tygodniu wrażliwości na obecność i bliskość Boga oraz męstwa i odwagi w przeciwnościach.

Szczęść Boże!